Po raz szósty Szlachetna Paczka odbyła się w rejonie Dukla i okolicy. W tym roku w rejonie Dukla i okolice wszystkich rodzin włączonych do akcji było 30, znacznie mniej niż w latach ubiegłych, gdyż było za mało wolontariuszy mogących odwiedzać rodziny.  

Na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia na wielu twarzach, dzięki ludziom dobrej woli i wielkiego serca, pojawił się uśmiech. W dniach 10 i 11 grudnia w całej Polsce trwał finał XVI edycji akcji "Szlachetna Paczka”. Finał Paczki to czas wielkich wzruszeń, niecodziennych spotkań, rozmów i emocji, a dla wielu - najważniejsze dwa dni w roku. Uśmiech i radość na twarzach zagościła dzięki darczyńcom, ale także dzięki pracy wolontariuszy. Podczas tegorocznej edycji akcji w Dukli działało wraz z liderem 16 wolontariuszy. Darczyńcy przywozili skompletowane przez nich paczki do punktu odbioru, skąd zostały przewiezione przez wolontariuszy bezpośrednio do potrzebujących rodzin. Rodziny w potrzebie otrzymały przede wszystkim pomoc w postaci żywności, środków czystości, ciepłych butów i odzieży, ale i również droższych sprzętów takich jak: pralka, lodówka, kuchenka. Darczyńcy bardzo się starali i przygotowali piękne prezenty, które pomogą nie tylko materialnie, ale również wzmocnią poczucie własnej wartości obdarowanych rodzin. Jak powiedziała jedna z wolontariuszka: "Szlachetna Paczka to nie jest opieka społeczna. Aby zostać włączonym do tego projektu nie wystarczy być biednym, trzeba chcieć z tą biedą walczyć, trzeba mieć siłę i odwagę”.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które zaangażowały się w projekt Szlachetna Paczka, wolontariuszom, bez których projekt nie mógłby się odbyć, wszystkim darczyńcom, którzy obdarowali rodziny, Burmistrzowi Gminy za wsparcie i przychylność, OSP z Dukli i Równego za dwa dni rozwożenia paczek, MOSIR-owi który po raz kolejny udostępnił swój budynek na nasz magazyn, firmie F.H.U ZIKO, dyrektorowi ZS 2 Janowi Drajewicz za udostępnienie nam miejsca na nasze szkolenia, bez których nie moglibyśmy rozpocząć naszych działań. 

Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności, nie tylko w nadchodzącym roku, ale również w latach następnych. Zachęcamy również do udziału w Szlachetnej Paczce w 2017 r. Do zobaczenia.

Ekipa SzP w rejonie Dukla i okolice